Czwartek, 22 Marca 2018
Nasz dom

Dom Misjonarzy Klaretynów w Kudowie-Zdroju

Klaretyni w Kudowie-Zdroju

Historia naszego domu sięga początku lat 70-tych XX wieku kiedy to powstawała parafia Miłosierdzia Bożego w Kudowie-Zdroju. Msze święte gromadziły wiernych w kaplicy sióstr Elżbietanek, kościół zaś był budowany przy skrzyżowaniu ulic Chopina i Słonecznej. Plebania i zaplecze duszpasterskie znalazły się w w nowym budynku przy ul. Lubelskiej. Dzięki ofiarności wiernych i wielu wysiłkom ks. proboszcza stanął kościół, a z nim dom parafialny z plebanią, kancelarią parafialną i innymi pomieszczeniami dla wypełniania zadań parafii. Dotychczasowy dom parafialny stał się zaś własnością naszego Zgromadzenia.

Od 2003 roku w naszym domu mieści się Postulat, czyli jest on domem formacji początkowej dla kandydatów świeżo przybyłych do naszego Zgromadzenia. Przebywają oni tutaj przez rok czasu zdobywając pierwsze szlify życia zakonnego oraz pogłębiając swoją osobistą duchowość.

Pokoje gościnne

Nasz dom jest także otwarty na gości, którzy pragną miło spędzić czas w Kudowie-Zdroju.

Do dyspozycji gości mamy następujące pokoje:
- 2 pokoje 4-osobowe z łazienką
- 1 studio (pokój 2-os. + pokój 3-os. + przedpokój + łazienka)
- 1 studio (pokój 3-os. + pokój 3-os. + przedpokój + łazienka)
- 1 pokój 3-osobowy z łazienką (dostępny w okresie letnim)

Nie posiadamy zaplecza gastronomicznego a więc nie przygotowujemy ani nie podajemy posiłków dla naszych gości, jednak do ich dyspozycji oddajemy pomieszczenia kuchenne oraz salę jadalną. Opłata za pobyt waha się w granicach od 35 - 50 zł za osobę. Aby uzyskać informację dotyczącą wynajęcia pokoju należy wypełnić formularz, lub skontaktować się z nami przez numer telefonu: 074 866 16 29